Rada Warszawy

Dorota Łoboda rada warszawy

Warszawa jest miastem otwartym na różnorodność, chcę, aby w naszych szkołach każda uczennica i każdy uczeń był akceptowany.

Dorota Łoboda rada warszawy szkoła
Dorota Łoboda rada warszawy szkoła
Dorota Łoboda rada warszawy metro

W 2018 roku zostałam wybrana radną Warszawy z okręgu Żoliborz i Bielany, zdobywając 10 362 głosy. Przewodniczyłam Komisji Edukacji, działałam również w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Z mojej inicjatywy został powołany Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich i powstaje mapa klimatu szkół skupiająca się na pokazaniu, jaka atmosfera i relacje panują w szkołach, co dla wielu uczennic i uczniów jest ważniejsze przy wyborze szkoły od wyników egzaminów maturalnych.

Konsekwentnie zabiegałam (i zabiegam) również o dostępność wegetariańskich posiłków w warszawskich szkołach.

Jako zwolenniczka feminatywów zainicjowałam wydanie poradnika dla nauczycielek i nauczycieli o języku równościowym.

Przewodniczyłam kapitule Warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana, której celem jest promowanie pozytywnych wzorców społecznych, rozwijanie empatii i budowanie etyki życia społecznego, a także rozwijanie u młodych osób wiedzy o relacjach polsko-żydowskich i historii warszawskich Żydów.

Prowadziłam projekt “Zadaję z głową”, mający na celu ograniczenie ilości prac domowych.

Podczas tej kadencji Warszawa położyła wielki nacisk na oświatę. Powstało 12 nowych szkół i 24 przedszkola, prowadzimy program edukacji antydyskryminacyjnej “Szkoła przyjazna prawom człowieka”, dofinansowujemy uczennicom i uczniom wizyty w instytucjach kultury, wzmocniliśmy opiekę psychologiczną, przyjęliśmy ponad 17 tysięcy dzieci z Ukrainy do naszych placówek.

Dorota Łoboda rada warszawy dzieci
Dorota Łoboda rada warszawy gala

Wzmocniliśmy program in vitro, dzięki któremu w Warszawie urodziło się już 2000 dzieci.

Mamy gabinety ginekologiczne bez tzw. klauzuli sumienia, które gwarantują kobietom leczenie zgodne z nauką, a nie wiarą.

Otworzyliśmy Instytut Zdrowia Kobiety, gwarantujący najlepsze standardy opieki nad kobietami w ciąży oraz opieki okołoporodowej.

W Warszawie działa Rada Kobiet, której jestem członkinią.

Zwiększyliśmy do 17 tysięcy liczbę miejsc w żłobkach, które są bezpłatne dla najmłodszych warszawianek i warszawiaków. Dzięki moim interwencjom do żłobków przyjmowane są tylko dzieci zaszczepione.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn